Thanks


Thanks a lot to my dear cousins Nicole and Asia for translating many my posts for me. I couldn't do this so precisely without u! :)

I also want to thank everyone, who took the photos of me on this blog: especially Daria, Kasia and my Mum. Let's not forget about Achim too, because he lent his beautiful handwriting to the title in the banner of the poster. I appreciate all that you've done for me :))


piątek, 20 września 2013

Ending summer


                 Jeans to moim zdaniem materiał najbardziej uniwersalny i w pewnym sensie nieschematyczny, bo jego charakter zależy wyłącznie od tego, z czym zostanie on zestawiony. Poznaliśmy go głównie dzięki produkcji spodni, które w XIX w. zostały zaprojektowane przez Leviego Straussa i powstały z myślą o roboczych ubraniach górników i farmerów. Rozpowszechnione zostały stopniowo przez młodzież tamtejszych czasów, nie ma się zresztą co dziwić - nadały one bowiem charakteru i swobody ich codziennemu stylowi, a z czasem zyskały wielkie uznanie również wśród projektantów, dzięki czemu dziś nie wyobrażamy sobie bez nich swojej garderoby.

Tego, że znalezienie tak długo poszukiwanej pary jeansów idealnych nie należy do zadań łatwych, myślę, że mówić nie muszę, gdyż każda kobieta z pewnością bardzo dobrze zna to odczucie. Niemniej jednak należy pamiętać, że nie jest to awykonalne, gdyż prędzej czy później w stosie innych par o przeróżnych krojach, odmiennych odcieniach i denimach, znajdą się te odpowiednie, które będą na nas leżeć perfekcyjnie ;) Ja swoją ulubioną parę Wranglerów wyszukałam stosunkowo dawno, bo dobrych parę lat temu. Niestety dla nikogo z nas czas nie stanął w miejscu, tak więc w pewnym momencie okazało się, że potrzebne byłyby większe i cóż... Do dziś na takie same nie trafiłam ;) Zastępuję je za to sukcesywnie innymi, które w jakiejś części spełniają moje wymagania, jednocześnie rozglądając się za powtórką sprzed lat.

Oprócz tego co jakiś czas ulegam różnym jeansowym wariacjom, którym nie mogę się oprzeć i w ten własnie sposób w mojej szafie oprócz jeansowych spodni znajdują się także koszule, co mogliście już w którymś z poprzednich postów zaobserwować, a także rozmaite sukienki, wśród których króluje ta z Atmosphere -  a którą raz już pokazałam na tym blogu i dziś pojawi się ponownie tyle, że w troszkę innym wydaniu :) Z czasem pokażę również parę innych rzeczy z tej serii, m.in. koszulę w serduszka, która mimo iż nie jest przeze mnie za często wykorzystywana, na pewno przyciąga wzrok swoją odmiennością.

A dziś kilka wakacyjnych zdjęć, by choć na chwilę powrócić do minionego (jeśli spojrzeć na pogodę) i kończącego się (biorąc pod uwagę kartkę kalendarza) lata :))) Już niebawem zaś oficjalne powitanie jesieni :)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                  In my opinion jeans is most universal and unschematic fabric, because his character depends on other clothes and accessories. We found out about it owing to the fact that was designed by Levi Strauss and created for colliers and grangers as work uniforms. Jeans became widespread by dint of young, who clothed it for get more free look. Ater that many fashion designers interested that and in the moment jeans became really popular and now we can't imagine our wardrobe without it.

I know that I don't have to say how difficult is searching a pair of ideal jeans, because every woman knows it very well, I guess. Anyway we have to remember it isn't impossible, because sooner or later, among other pairs, various stylies and different colours and denims everyone will find these perfect. I found my favourite pair of Wrangler jeans long time ago, unfortunately time passes by and one day I needed the bigger size. I'm still searching similar pants, but I haven't found it yet, so now I subtitute it for different, which partly met my requirements.

Beside I am often thrall to jeans variations and in this way in my wardrobe appeared many shirts, what you could notice in one older post and dresses, for example this one from Atmosphere, which I presented on this blog at the beggining and which I show you today again in totally different look. In the future I'll create set with my shirt, which has heart print. I don't use it often, but I know that it looks very interesting.

Now I show you some holiday photos to return on the moment to past (if we look at weather) and ending (if we look at the calendar) summer ;)) Anyway I promise I will officially welcome autumn soon :)


fot. Daria Puhacz


















DRESS / sukienka - Atmosphere
BLOUSE WITH COLLAR / bluzka z kołnierzem - Vintage
BARRETTE / spinka - H&M


















SHIRT / koszula - Stradivarius
BANDANA / chustka - Vintage
JEANS / dżinsy - House
BRACELET / bransoletka - Camaieu
SNEAKERS / trampki - Converse

4 komentarze:

 1. jak zawszę piękne zdjęcia! Boska Adrianna:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedna z moich ulubionych stylizacji :-) Masz Ado rację jeans jest ponadczasowy ;-) H.

  OdpowiedzUsuń
 3. O proszę, przeprosiłaś się ze starymi zdjęciami! :) Świetne one były, a Tobie się wtedy nie podobały! Pff ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiały nabrać mocy Daria :) ! Teraz za to bardzo je lubię, zwłaszcza, że wiążą się z fajnymi wspomnieniami ;))))

   Usuń